Marmur w aranżacjach wnętrz

nowoczesna kuchnia

Marmur należy do kamieni naturalnych, które od najdawniejszych czasów uważane są za szlachetny i drogocenny materiał. Wykorzystuje się go do produkcji wielu elementów codziennego użytku, także w zaciszu domowym. Marmur występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, od barwy białej, przez brązową po czarną.

Popularnym zastosowaniem tego surowca jest budowa schodów i posadzek. Marmurowe podłoże wyróżnia się wyjątkowym blaskiem, ale również trwałością. Schody i posadzki z kamienia można bardzo łatwo i szybko wyczyścić. Marmur można użyć także do produkcji parapetów wewnętrznych.

W naszej ofercie dostępne są również solidne, eleganckie blaty kuchenne. Wykonujemy je na wymiar, zgodnie z życzeniem klienta. Ich powierzchnia może być błyszcząca lub matowa, dzięki pokryciu specjalną powłoką. Marmurowe blaty kuchenne oraz łazienkowe to powrót do dawniejszych czasów z nutką nowoczesności i świeżości.

Jakie są zalety wyrobów z marmuru?

Marmur należy do materiałów, które cechują się elegancją, ale jednocześnie uniwersalnością. Znajdą zastosowanie zarówno w mieszkaniach w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Szeroki wybór barw i efektów wykończeniowych sprawia, że marmur można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Warto jednak wiedzieć, że błyszczące i jasne powierzchnie optycznie powiększą wnętrze, i odwrotnie.

Marmurowe blaty, schody lub parapety są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Chodzi przede wszystkim o zarysowania, jakie mogą powstać podczas prac kuchennych. Marmur jest niepalny, dlatego można wykorzystać go nawet w bliskiej odległości od kuchenki lub piekarnika. Dodatkowo wykazuje odporność na wysokie i niskie temperatury. Nie przeszkadza mu również wilgoć.

Najważniejsze zasady pielęgnacji marmuru

  • czyszczenie powierzchni marmuru przeznaczonymi detergentami,
  • ważne jest, aby nie pozostawiać plam na marmurze przez długi czas – może to spowodować odbarwienia, których nie da się usunąć,
  • choć kamień jest niezwykle trwały, nie zaleca się krojenia i stawiania gorących naczyń bezpośrednio na jego powierzchni – może to skrócić żywotność blatu,
  • marmur wymaga regularnej impregnacji, bezpośrednio po montażu, a następnie co rok.