Inspiracji na aranżację wnętrza domu szukać można w wielu kulturach i stylach architektonicznych. Przez wszystkie style, od tych klasycznych, po współczesne przewijały się schody z kamienia. Nic dziwnego, kamień, choć to materiał, który wydaje się dość przytłaczający i trudny w obróbce okazuje się wyjątkowo wdzięcznym tworzywem do budowy różnorodnych form architektonicznych i to w różnych stylistykach. Kamienne schody można wyobrazić sobie zarówno w stylu klasyczny, pałacowym z balustradami i tralkami, jak tez w nowoczesnej minimalistycznej wersji z jasnych surowych płyt kamiennych. Tutaj występuje duża dowolność, ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta lub rozdmuchana rozmachem inwestora.

Klasyczne i nowoczesne schody z kamienia

Schody z kamienia dzięki materiałowi, z którego są wykonane, nie poddają się próbie czasu. Właściwości kamienia gwarantują niebywałą trwałość i odporność na trudy użytkowania. Korzystając ze schodów wykonanych z granitu, marmuru, czy innego kamienia przez wiele lat nie dostrzegamy oznak zużycia. Są one odporne na ścieranie, rysy, matowienie oraz oddziaływanie środków chemicznych.

Jak wykonujemy schody kamienne?

Produkujemy schody kamienne wewnętrzne oraz zewnętrzne z granitu, marmuru, konglomeratu kwarcowego lub aglomarmuru. Schody projektujemy, wykonujemy na wymiar i montujemy w domy klienta. Oferujemy niemal nieograniczoną ilość kolorów, struktur i faktur. Szczegóły wykończenia, uwzględniające rodzaje powierzchni i kształty krawędzi ustalamy w procesie projektowania. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Nasze schody zdobią już wiele domów, apartamentów i mieszkań, będąc dominującym elementem aranżacji wnętrza.