Jednym z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych w budownictwie i wykończaniu wnętrz jest kamień, czysty wytwór natury, piękny i trwały, niezmiennie, od tysięcy lat ceniony, zawsze efektowny i elegancki.

Granitowe blaty kuchenne

Nie ulega wątpliwości, że granit, z uwagi na swoją funkcjonalność, jest optymalnym materiałem na kuchenne blaty. Jest nie tylko odporny na wodę, wysoką temperaturę, tłuszcze, kwasy, alkaloidy i inne związki chemiczne, ale także na mechaniczne uszkodzenia – zarysowania, pęknięcia, zniszczenie powierzchni. Nadaje się idealnie do kuchni również ze względu na łatwość utrzymania w czystości – wszelkie zabrudzenia można skutecznie usuwać, stosując dowolne środki czyszczące, uwzględniając oczywiście zalecenia producenta.

Ponieważ powierzchnie użytkowe w kuchni są intensywnie eksploatowane, blaty kuchenne posłużą nam tym lepiej i dłużej, im trwalszy i odporniejszy materiał wybierzemy. Blaty granitowe będą gwarancją trwałości, nie tracąc przy tym w miarę upływu lat swojej atrakcyjności. Blaty do kuchni wykonane z granitu są bezpieczne, bo niepalne i wytrzymałe na gorąco, nie zmieniają się pod wpływem wilgoci i substancji chemicznych, są praktycznie niezmienne i niemal niezniszczalne, bardzo trudno je uszkodzić, a proces ścierania powierzchni jest w zasadzie niedostrzegalny. Nie ma mowy o wypaczeniach, zarysowaniach, przebarwieniach.

Jeśli chodzi o wymiary, sposób wykończenia powierzchni (polerowany lub matowy), wykończenie krawędzi, wreszcie rodzaj samego materiału, klient ma szerokie możliwości wyboru. W zakresie wykończenia krawędzi proponujemy m.in. ćwierćwałek, półwałek, faza mała, faza duża – faza góra, dół. Z kolei nasza oferta obejmująca dostępne rodzaje granitu, to prawdziwe wyzwanie dla klienta, dysponujemy bowiem ponad stoma odmianami tego pięknego kamienia, w całym jego bogactwie strukturalnym i kolorystycznym. Do dyspozycji macie Państwo odcienie bieli i szarości, beżu i brązu, zieleni, błękitu i czerni, czerwieni i różu, z fakturą gładką i ziarnistą, wyrazistymi i bardziej drobnymi wzorami.

 

Zalety

Odporność na wysoką temperaturę, zarysowania, wszelkiego rodzaju kwasy i tłuszcze potwierdzają jego trwałość w kuchni.
Blaty z kamienia doskonale wkomponowują się zarówno w tradycyjny jak i nowoczesny styl kuchni. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej pobudzają nasze zmysły. Decydując się na kamienny blat granitowy wprowadzamy do naszego wnętrza element malarski ponadczasowy.
To niewątpliwie ekskluzywny element naszej kuchni.

W naszej ofercie

W naszej ofercie znajdują się blaty kuchenne i blaty łazienkowe. Blaty kamienne wykonane są z różnych kamieni, a najczęściej spotyka się blaty granitowe, blaty marmurowe oraz blaty z konglomeratu kwarcowego, czyli aglomarmuru.

Oferujemy blaty kamienne kuchenne i łazienkowe o niepowtarzalnym wyglądzie i dużych walorach estetycznych. Wykonane przez nas blaty, to najwyższej jakości produkty wykonywane według indywidualnych potrzeb klientów.

 

 

 

Zapytaj o wycenę / Napisz do nas