Piaskowiec ze względu na swoją twardość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne, a także naturalne piękno charakteryzujące wszystkie dostępne w Arkam rodzaje kamienia, jest szeroko wykorzystywany w budownictwie oraz w architekturze wnętrz i ogrodów. Z piaskowca można wykonać niewielkie elementy architektury wewnętrznej i zewnętrznej – blaty kuchenne czy parapety, ozdoby takie jak np. ławki i rzeźby ogrodowe, ale także wielkoformatowe płyty fasadowe nadające się na elewacje budynków oraz okładziny tarasów i schodów w eleganckim stylu.

Oferowane przez Arkam płyty fasadowe z piaskowca Sobolów mogą występować w barwie żółtej, żółto-kremowej z rdzawymi użyleniami, popielatej i wielu innych. Klientom możemy zaproponować płyty łupkowe, które sprawdzą się na zewnątrz budynku oraz oszlifowane – polecane do użytku wewnętrznego. Piaskowiec w zestawieniu z materiałami takimi jak metal czy szkło zmienia swój charakter i dopasowuje się także do budynków zaprojektowanych w bardziej nowoczesnym stylu – siedzib firm i instytucji państwowych, biurowców, ale także obiektów prywatnych.

Arkam dysponuje płytami z piaskowca o wymiarach powyżej 60 cm szerokości i 150 cm długości. W ramach naszych usług kamieniarskich nie tylko dostarczymy Ci ten szlachetny surowiec, ale również podejmiemy się montażu naszych płyt. Skorzystaj z naszej oferty i odmień charakter swojego budynku!

Zapytaj o wycenę / Napisz do nas