Kamień jest jednym z najpopularniejszych surowców, wykorzystywanym jako budulec i ozdoba od tysięcy lat. Zawsze wytrzymały, po odpowiedniej obróbce nabiera efektownego i eleganckiego charakteru. Oferowane przez Arkam blaty kamienne to wyjątkowy sposób na wzbogacenie aranżacji wnętrza domu czy mieszkania prywatnego, ale także biura czy innego wnętrza użytku publicznego.

Szczególnie chętnie kamień naturalny wykorzystuje się jako wykończenia wnętrz w postaci blatów kuchennych i łazienkowych. Wynika to z faktu, że jest to materiał trwały, odporny na działanie temperatury, wilgoci, tłuszczów, kwasów i innych substancji, łatwy do utrzymania w czystości i, wbrew pozorom, prosty w naprawie po ewentualnym uszkodzeniu. Może służyć długie lata nie starzejąc się, a wręcz przeciwnie, nabierając szlachetności i nie tracąc nic ze swoich walorów estetycznych.

Blaty kamienne

Nasze blaty kuchenne czy łazienkowe powstają m.in. z granitu. Ta magmowo-głębinowa skała o gruboziarnistej strukturze, kształtująca się w głębi ziemi, jest jednocześnie wyjątkowo twarda, odporna na temperaturę, działanie wody i związków chemicznych (co oznacza, że może być umieszczana także na zewnątrz) oraz na ścieranie, a zarazem podatna na obróbkę, cięcie i polerowanie. Dzięki temu z granitu można uzyskiwać dowolne kształty i wielkości, a rozmaite, stosowane w obróbce granitu procesy technologiczne, pozwalają osiągać różne jego struktury, wydobywać bogactwo naturalnych odcieni i podkreślać unikalne piękno pojedynczego kamiennego bloku.

Ponieważ powierzchnie użytkowe w kuchni i łazience są intensywnie eksploatowane, posłużą nam tym lepiej i dłużej, im trwalszy i odporniejszy materiał wybierzemy. Blaty granitowe będą gwarancją trwałości, nie tracąc przy tym w miarę upływu lat swojej atrakcyjności.

Blaty kamienne

Jeśli chodzi o wymiary, sposób wykończenia powierzchni (polerowany lub matowy), wykończenie krawędzi, wreszcie rodzaj samego materiału, klient ma szerokie możliwości wyboru. W zakresie wykończenia krawędzi proponujemy m.in. ćwierćwałek, półwałek, faza mała, faza duża – faza góra, dół. Z kolei nasza oferta obejmująca dostępne rodzaje granitu to prawdziwe wyzwanie dla klienta, dysponujemy bowiem ponad stoma odmianami tego pięknego kamienia w całym jego bogactwie strukturalnym i kolorystycznym. Do dyspozycji macie Państwo odcienie bieli i szarości, beżu i brązu, zieleni, błękitu i czerni, czerwieni i różu, z fakturą gładką i ziarnistą, wyrazistymi i bardziej drobnymi wzorami.

Blaty kuchenne i łazienkowe z granitu i nie tylko – oferta kamienia naturalnego Arkam

Mimo że w naszej ofercie skupiamy się w szczególności na blatach granitowych, możemy zaproponować Państwu także blaty marmurowe, z aglomarmuru czy z każdego innego rodzaju kamienia naturalnego dostępnego w Arkam – kwarcogranitu, onyksu, czy piaskowca. W ramach naszych usług kamieniarskich gwarantujemy także indywidualne podejście do każdego zlecenia i fachową poradę.

Zapytaj o wycenę / Napisz do nas