Tworzymy z kamienia naturalnego od 1987 roku – o firmie Arkam

Niewielka rodzinna pracownia przekształciła się w  sprawnie funkcjonującą firmę, której hala produkcyjna ma dziś powierzchnię 1200 m². Od 1993 roku Arkam zajmuje się wydobyciem i obróbką własnego złoża piaskowca Sobolów.

Nasz zakład produkcyjny mieści się w Krakowie, w którym bloki wydobywane i dostarczane z kopalni poddajemy dalszej obróbce. Po obróbce najczęściej trafiają do firm zajmujących się pracami konserwatorskimi zabytkowych budynków naszej dawnej stolicy.

Piaskowiec Sobolów oraz inne oferowane przez Arkam rodzaje kamienia naturalnego, takie jak konglomerat kwarcowy, kwarcyt, marmur czy granit to wyjątkowo piękne tworzywo wymagające jednak dokładnej i precyzyjnej obróbki z wykorzystaniem profesjonalnych maszyny i sztabu fachowców. Po tym procesie kamień naturalny świeci nowym blaskiem i oszałamia różnorodnością barw i odcieni.

Arkam to przede wszystkim grupa ludzi doskonale znających wszystkie tajniki sztuki kamieniarskiej. Kamieniarze oraz konserwatorzy świetnie znają się na swojej pracy i potrafią wykorzystywać w niej specjalistyczne maszyny do obróbki kamieni.

Na liście usług Arkamu znaleźć można m.in. wytwarzanie kamiennych blatów kuchennych i blatów łazienkowych, wielkoformatowych płyt fasadowych, czy konserwację zabytków.

Produkty z piaskowca Sobolów i innych kamieni dostępnych w Arkam świetnie wkomponowują się zarówno w projekty domów i mieszkań prywatnych, jak i budynków użytku publicznego. Wysoka jakość materiałów, lata doświadczenia na rynku i dbałość o każdy szczegół to zdecydowanie największe atuty tej firmy.

Jesteśmy świadomi tego, że materiał, z którego wykonujemy nasze blaty kamienne, parapety, elementy fasad i kolumny powstaje w procesie trwającym tysiące lat, dlatego traktujemy go z szacunkiem i staramy się, by nasze wyroby były jak najwyższej jakości.

Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, kamieniarzy i konserwatorów oraz współpracujemy z brygadami montażowymi, wobec tego jesteśmy w  stanie wykonać zlecenie od projektu, aż po montaż gotowych produktów. Gwarantujemy miłą i profesjonalną obsługę, wysoką jakość naszych usług odpowiadającą najsurowszym wymogom sztuki kamieniarskiej, a ponadto konkurencyjne ceny i krótkie terminy realizacji.

Szukasz niepowtarzalnego wykończenia dla swojego wnętrza? Jesteś właścicielem zabytkowego obiektu i pragniesz, by przetrwał on kolejne, długie lata? W obu przypadkach zgłoś się do Arkam!

Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza online, telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia naszej siedziby w Krakowie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Usługi kamieniarskie Arkam – od zlecenia po montaż

Posiadamy nowoczesną halę produkcyjną o pow. 1200m² wyposażoną w park maszyn i urządzeń przystosowanych do obróbki kamienia naturalnego, w której powstają nasze blaty kuchenne i łazienkowe oraz inne wyroby. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników (kamieniarzy i konserwatorów) oraz współpracujemy z brygadami montażowymi – wobec tego jesteśmy w  stanie wykonać zlecenie od projektu aż po montaż gotowych produktów. Gwarantujemy miłą i profesjonalną obsługę, wysoką jakość naszych usług odpowiadającą najsurowszym wymogom sztuki kamieniarskiej, a ponadto konkurencyjne ceny i krótkie terminy realizacji – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Wykonujemy zlecenia od projektu po montaż.

Gwarantujemy miłą i profesjonalną obsługę, wysoką jakość naszych usług odpowiadającą najwyższej sztuce kamieniarskiej. Oferujemy konkurencyjne ceny, krótkie terminy realizacji.

arkam_budynek