FIRMA ARKAM

Początki firmy Arkam sięgają 1987 roku. Wówczas Adam Rybak założył Pracownię Kamieniarską Konserwacji Kamienia.

Z niewielkiej rodzinnej pracowni powstała sprawnie funkcjonująca firma, której hala produkcyjna ma dziś powierzchnię 1200 m². Od 1993 roku Arkam zajmuje się wydobyciem i obróbką własnego złoża piaskowca Sobolów. W Krakowie mieści się zakład produkcyjny, w którym bloki wydobywane w kopalni ulegają dalszym obróbką. Nasze produkty trafiają do firm zajmujących się pracami konserwatorskimi na zabytkowych budynkach dawnej stolicy. Piaskowiec Sobolów może być naprawdę piękny i robić niesamowite wrażenie. Jednak, aby tak się stało potrzebuje dokładnej obróbki. Do tego celu niezbędne są profesjonalne maszyny i sztab fachowców.

Arkam to przede wszystkim grupa ludzi doskonale znających wszystkie tajniki sztuki kamieniarskiej. Kamieniarze oraz konserwatorzy świetnie znają się na swojej pracy i licznych maszynach do obróbki piaskowca. Dzięki nim firma daje gwarancję wysokiej jakości przy każdej wykonanej przez siebie pracy. Oprócz piaskowca przedsiębiorstwo pracuje również na innych materiałach: trawertynie, onyksie, kwarcycie, granicie, konglomeracie kwarcowym, łupku, dolomicie oraz marmurze. W ofercie Arkamu znaleźć można m.in. wytwarzanie blatów kamiennych do kuchni i łazienek, tworzenie wielkoformatowych płyt fasadowych, czy konserwację obiektów architektonicznych. Asortyment i usługi firmy skierowane są do klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, deweloperów oraz osób odpowiedzialnych za architekturę miejską. Produkty z piaskowca Sobolów i innych kamieni dostępnych w Arkamie świetnie wkomponowują się zarówno w domy, jak i budynki użytku publicznego. Wysoka jakość materiałów, lata doświadczenia na rynku i dbałość o każdy szczegół to zdecydowanie największe atuty tej firmy.

Nasza siedziba

Posiadamy nowoczesną halę produkcyjną o pow. 1200m² wyposażoną w park maszyn i urządzeń przystosowanych do obróbki kamienia naturalnego.
Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników (kamieniarzy i konserwatorów) oraz współpracujemy z brygadami montażowymi za których prace gwarantujemy.

Wykonujemy zlecenia od projektu po montaż.

Gwarantujemy miłą i profesjonalną obsługę, wysoką jakość naszych usług odpowiadającą najwyższej sztuce kamieniarskiej. Oferujemy konkurencyjne ceny, krótkie terminy realizacji.

arkam_budynek