Konserwcja

Warto wiedzieć, że firma Arkam oprócz świadczenia usług kamieniarskich, do których zalicza się m.in. wykonywanie parapetów i blatów kamiennych, płyt fasadowych i detali architektonicznych, zajmuje się także konserwacją zabytków. Oznacza to, że nie tylko poddajemy obróbce nowo wydobyty kamień naturalny, ale także przywracamy dawną świetność wyrobom z kamienia  stworzonym wiele lat temu.

Od lat specjalizujemy się w  konserwacji, renowacji, rekonstrukcji i zabezpieczaniu zabytkowych wnętrz budynków oraz ich elewacji, co obejmuje takie czynności jak m.in.:


 
konserwacja dzieł sztuki, modernizacja budynków zabytkowych, opracowanie programów konserwatorskich i dokumentacji,

 kompleksowy remont zabytkowego obiektu z pełną rekonstrukcją pierwotnego wystroju,

 konserwacja i rekonstrukcja rzeźb, płaskorzeźb, detali architektonicznych, wystroju wnętrz i elewacji,

 wszelkie roboty kamieniarskie, konserwacja kamienia, sztukaterii, stiuków, konserwacja metali, konserwacja malarstwa ściennego, mebli zabytkowych, pozłotnictwo, snycerka, aranżacja wnętrz,

 wykonywanie rzeźb, płaskorzeźb, medali, rzeźb parkowych, pomników, rzeźb sakralnych wg własnego projektu, jak i kopii istniejących obiektów wskazanych przez zamawiającego,

 konserwacja rzeźb, detali architektonicznych, elewacji budynków, zabytkowych mebli, stylowych wnętrz z bogatym wystrojem sztukatorskim.

Konserwując zabytki architektoniczne, wykorzystujemy najnowsze technologie dostępne na rynku, dzięki czemu wyremontowany zabytek charakteryzuje się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto zaznaczamy, że wyceny prac dokonujemy na podstawie norm P.P.PKZ oraz zasad opublikowanych przez Izbę Konserwatorską.

Wyceny prac dokonujemy na podstawie Norm P.P.PKZ oraz zasad opublikowanych przez Izbę konserwatorską.

Zapytaj o wycenę / Napisz do nas