Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /arkam/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1041

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /arkam/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /arkam/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55
Blaty łazienkowe z granitu. Trwałość i ponadczasowy styl

Blaty w łazience. Dlaczego warto wybrać granit?

Osoby urządzające łazienkę często zastanawiają się, jakie powinny do niej wybrać blaty. Wybór oklein do blatów drewnianych jest ogromny, dlatego część osób kusi się na to rozwiązanie. Czar takiego blatu często jednak pryska po jakimś czasie użytkowania łazienki. Zdarza się, że blat wypacza się, a okleina szybko obdrapuje. Dlatego właśnie lepiej jest wybrać solidny blat kamienny.

Solidny blat

Wydawać by się mogło, że blat w łazience nie jest tak bardzo podatny na uszkodzenia, jak blat kuchenny. To jednak nieprawda. Blat łazienkowy musi znieść o wiele więcej wilgoci niż ten w kuchni. Zwłaszcza w łazienkach, w których znajduje się wanna, parująca z niej woda mocno daje się we znaki wyposażeniu. Należy także pamiętać, że w łazience cała rodzina używa różnego rodzaju kosmetyków. Codzienne przesuwanie po blacie kremów, sprayów, balsamów, szczotek, suszarek i lokówek szybko uszkadza jego powierzchnię. Jeśli do tego zdarza nam się upuścić na blat szklaną fiolkę perfum lub inne ciężkie przedmioty, drewniany blat będzie szybko upomina się o renowację. Z tego właśnie powodu w łazience lepiej sprawdza się kamień. Łatwo utrzymać go w czystości, a duża ilość wilgoci nie jest dla niego problemem. Kamień cierpliwie zniesie uszkodzenia mechaniczne, niezwykle ciężko go uszkodzić.

Ponadczasowy granit

Granit należy do najpiękniejszych skał. Ma ponadczasowy urok, nigdy nie wychodzi z mody. Blaty łazienkowe z granitu możemy zobaczyć w najlepszych hotelach na świecie. Idealnie sprawdzają się też w tradycyjnym domu. Granitowy blat wygląda świetnie w każdej aranżacji łazienki – zarówno tej nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Ponieważ występuję w różnych odcieniach, na pewno znajdzie się taki, który będzie pasował do kolorystyki naszej wymarzonej łazienki. Wyszlifowany na wysoki połysk pięknie odbija światło. To bardzo ważna cecha zwłaszcza w małych łazienkach. Blat łazienkowy z granitu doda łazience elegancji i klasy.