Blaty granitowe. Nr 1 w kuchni

Kuchnia jest bezsprzecznie centralnym miejscem każdego mieszkania. Codziennie w niej przebywamy, przygotowujemy posiłki, gościmy znajomych. Warto więc tak ją urządzić, by spełniania nasze oczekiwania i wyglądała niezmiennie dobrze, mimo upływu lat. Blat w kuchni pełni podstawową funkcję, dlaczego zatem najczęściej wybieranym kamieniem jest granit?

Wysoka odporność

Granit jest naturalnym kamieniem odpornym na czynniki mechaniczne i temperaturę. W rankingu trwałości jest numerem 1, a na świecie drugim po diamencie najtwardszym materiałem. W kuchni sprawdzi się idealnie ze względu na jego wytrzymałość, ale też walory estetyczne. Bez obaw można na nim siadać, stawiać gorące garnki, rozbijać kotlety. Jego twarda struktura oraz bardzo mała nasiąkliwość sprawiają, że większość wypadków w kuchni nie będą nam już straszne. Nie trzeba o niego szczególnie dbać ani impregnować. Konserwacja i utrzymanie go w czystości jest bardzo prosta. Można stosować standardowe środki czystości, gdyż jest odporny na działanie kwasów i nie odbarwia się. Mimo że blaty granitowe są jednymi z najdroższych rozwiązań, jest to dobra inwestycja na przyszłość.

Bogata paleta odcieni

Piękne i niepowtarzalne wzory oraz rozmaitą gamę kolorów można odnaleźć w blatach granitowych. Nadają one kuchni elegancji, atrakcyjności i szyku. Dodatkowo ta siła i ekskluzywność nie mijają z czasem, utrzymują się mimo codziennej eksploatacji. Przeważnie wybierane są ciemne kolory jak szarości, granaty i czernie. Można je łatwo dopasować do wielu aranżacji kuchni i stworzyć niepowtarzalny klimat. Ze względów praktycznych mniej popularne są białe blaty. Jest to mylne przekonanie, gdyż dbanie o czystość wygląda tak samo, jak w przypadku pozostałych kolorów. Odcienie bieli są niezwykle stylowe i prezentują się równie znakomicie. Granit sprawia, że kuchnia wygląda estetycznie i nowocześnie, a dodatkowo podnosi on pośrednio wartość mieszkania. To ponadczasowy, zawsze modny materiał wykończenia wnętrz.