Aglomarmur. Co to takiego?

Aglomarmur to inaczej konglomerat marmurowy. Składa się on z połączenia naturalnego marmuru z żywicą poliestrową w stosunku około 9:1. Aglomarmur wykorzystywany jest powszechnie do produkcji parapetów, blatów kuchennych i łazienkowych, schodów oraz innych elementów wykończeniowych. Ich dystrybucją na terenie Krakowa zajmuje się nasza firma. Obecnie aglomarmur to popularny i bardzo chętnie stosowany materiał. Nadaje on pomieszczeniom szlachetny i surowy wygląd oraz dobrze komponuje się z otoczeniem, świetnie sprawdzając się w domowych warunkach. To synonim nowoczesności, dobrego stylu i wyjątkowej jakości.

Aglomarmur jest tworzywem dostępnym w wielu unikatowych wzorach i kolorach podkreślających wygląd aranżowanego mieszkania. Produkty uzyskiwane z aglomarmuru cechują się powtarzalnością, dlatego mogą być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach jako element ujednolicający wystrój. Jednocześnie duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, działania niskich i wysokich temperatur oraz zróżnicowane warunki atmosferyczne czy brak zdolności do pochłaniania wilgoci, powodują, że aglomarmur można wykorzystywać zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz domu. To surowiec bardzo trwały i odporny na działanie upływającego czasu. Jest także tańszy niż klasyczny marmur, a ich parametry techniczne są do siebie zbliżone.

Jak powstaje aglomarmur?

Aglomarmur jest klasyfikowany jako tworzywo syntetyczne. Powstaje w wyniku selekcji odłamków marmuru najwyższej jakości, które w specjalnych formach zalewa się żywicą poliestrową z dodatkiem farb i pigmentów. Powstała w ten sposób płyta po zastygnięciu i zgęszczeniu docinana jest do odpowiednich rozmiarów i szlifowana do momentu uzyskania wysokiego połysku.

Dlaczego warto wybrać aglomarmur?

Aglomarmur jest łatwy w pielęgnacji. Wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką z kurzu, by utrzymać go w czystości. Wybór dobrej jakości blatów czy parapetów z solidnych materiałów owocuje zadowoleniem klientów i niezawodnością aglomarmuru na lata.